Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w dniu 21.09.2020 w Święto Służby Celnej spotkalismy się w niewielkim gronie w restauracji hotelu Villa Bolestraszyce. Przy skromnym poczęstunku w postaci potraw z grilla i jak zawsze w sympatycznej atmosferze toczyły się rozmowy dawnych towarzyszy Służby. Niewielką frekwencję ratowały nasze współmałżonki oraz a może przede wszystkim ciepło witany Kapelan KAS ks. Zbigniew Skałkowski. Głównym tematem były oczywiście wspomnienia z dawnych lat świetności Służby Celnej , a także obecna sytuacja epidemii w naszym kraju oraz związana z tym faktem "mikre"uczestnictwo naszych koleżanek i kolegów w tym spotkaniu. Z rozmów tych przebijała się troska o przyszłość naszego Stowarzyszenia związana ze zmniejszającą się liczbą członków. Niestety obserwujemy całkowity brak zainteresowania naszych koleżanek i kolegów odchodzących ze Służby na emerytury , przystąpieniem do naszego Stowarzyszenia. Pojawia się refleksja dlaczego nie potrafimy ze sobą być , rozmawiać nie tylko pod przymusem kontaktów służbowych. Dlaczego się nawzajem nie szanujemy , a wymagamy od innych szacunku. To pytania na które sami musimy sobie odpowiedzieć. Zdjęcia z naszego spotkania autorstwa nieocenionego kol. Piotra Bieleckiego  znajdziecie w zakładce Galeria - Ważne wydarzenia -Święto Służby Celnej 2020.

S.T.

v1v16v15

W dniu 21.07. odszedł na wieczną służbę kol Maciek Fedyk.

Odszedł długoletni funkcjonariusz celny, kierownik miany w Urzędzie Celnym w Przemyślu. Wspominamy Maćka jako dobrego i uczynnego kolegę i przyjaciela , a także towarzysza naszych emeryckich spotkań. Wspominam Maćka z naszego pierwszego bliższego kontaktu w roku 1980 ze wspólnej krótkotrwałej działalności w NSSZ Pracowników Administracji Celnej. Później często spotykaliśmy się zawodowo prowadząc serdeczne rozmowy.Był długoletnim funkcjonaiuszem celnym kierownikiem zmiany w Oddziale Celnym w Przemyślu. Był pogodnym przyjaznym człowiekiem i nawet ostatnie dni ciężkiej choroby nie pozbawiły go optymizmu i potrzeby snucia planów na przyszłość. Pracowałem z nim w 1980 roku w NSZZ Parowników Administracji Celnej rozwiązanym w 1981r w stanie wojennym gdzie pełnił funkcję v-ce Przewodniczącego Związku. W ostatnim czasie już po przejściu na emeryturę aktywnie włączył się w działalność naszego Stowarzyszenia jako członek Zarządu SEiRSC służąc doświadczeniem i radą. Maćku bedzie nam Ciebie bardzo brakowało. Dołączę niżęj ostatnie zdjęcie Maćka ze spotkania opłatkowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służby Celnej w Grudniu 2019 roku.

Zachowajmy Macieja w naszej życzliwej pamięci !!!

Pogrzeb naszego kolegi Macieja odbył się w dniu 23.07 na cmentarzu Zasańskim po mszy św. Załobnej w Kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego Os. Rycerskie. Wszystkim koleżnkom i kolegom którzy wzięli udział w uroczystości bardzo dziękuję.

S,T

op11

Informuję , że w zakładce " O nas - Sprawozdania " zostały umieszczone sprawozdania  finansowe za 2019 rok w wersji przesłanej do Narodowego Instytutu Wolności . Sprawozdania można obejrzeć na stronie www https//opp.gov.pl.

Stanisław Trojnar

v-ce Prezes Zarządu

Ze względu na panującą pandemię coronawirusa COVID 19, mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne naszych członków w roku 2020 spotkania i wyjazdy integracyjne zostaną w dużym stopniu ograniczone zwłaszcza w odniesieniu do wyjazdów wymagających długotrwałego transportu w zamkniętym pojeździe samochodowym. W III dekadzie m-ca Czerwca planujemy spotkanie na wolnym powietrzu przu grillu , połączone z realizacją obowiązku odbycia walnego zebrania zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok 2019. Na tym spotkaniu omówimy dalsze plany na rok 2020. Warunkiem odbycia walnego zebrania jest udział w nim co najmniej 10 członków SEiRSC . Zawiadomienia o organizacji zebrania wysłałem za pomocą sms na telefony wszystkich członków Stowarzyszenia.mając na uwadze powyższe proszę o zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniu do dnia 10.06. oraz przekazanie informacji o sposobie transportu do miejsca spotkania zapewniającego bezpieczeństwo zdrowotne,  sms-em lub telefonicznie na mój nr telefonu.

V-ce Prezes Zarządu SEiRSC

Stanisław Trojnar

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy wszystkim koleżankom i kolegom a także sympatykom Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służby Celnej składam serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Niech zbliżające się święta spędzane w odmiennych niż zazwyczaj warunkach napełnią nas pokojem, doborocią  i życzliwością do naszych krewnych , przyjaciół i znajomych. Niech ten trudny czas w jakim wszyscy się znaleźliśmy pozwoli na chwile zadumy nad kruchością ludzkiego istnienia i tym bardziej zbliży nas do innych ludzi.

Życzmy sobie dużo zdrowia w nadchodzącym okresie. Wszystkiego najlepszego !!!

S.T.

kartka do wyboru wielkanoc 2020 02 800

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów                                                                   Przemyśl, dnia 30.01.2020

Służby Celnej w Przemyślu

Organizacja Pożytku Publicznego

KRS 0000448983                                

                                                           Koleżanki i Koledzy

                                    P.T. funkcjonariusze i pracownicy KAS

                                   Działając w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służby Celnej w Przemyślu informuję, że założone w 2013 roku Stowarzyszenie od 2015 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego działającą na zasadach ustalonych w Ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Podstawowym celem naszej organizacji jest działalność społecznie użyteczna, o której mowa w art. 4 ust pkt 10 Ustawy polegająca na pomocy osobom w wieku emerytalnym oraz integracji środowiska funkcjonariuszy celnych w stanie spoczynku.

Nasza skuteczność w niesieniu pomocy naszym koleżankom i kolegom w dużej mierze jest uzależniona od wsparcia koleżanek i kolegów będących w służbie i pomocy polegającej na przekazaniu w rozliczeniu rocznym 1 % podatku dochodowego jak również wsparcie Stowarzyszenia w formie dobrowolnych nawet niewielkich wpłat na nasze konto. Otrzymane od Was środki będą przeznaczone na pomoc wszystkim potrzebującym emerytom i rencistom

Mając na uwadze powyższe zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% PIT na rzecz na rzecz naszego Stowarzyszenia umieszczając nr KRS 0000448983 w rubryce 137 deklaracji.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej http://seirsc.pl/ lub https://www.facebook.com/seirsc i zapoznania się z naszą działalnością oraz realizowanymi działaniami. Znajdziecie tam wszelkie potrzebne informacje a w zakładce „galerie” możecie obejrzeć dokumentację fotograficzną naszych spotkan

W imieniu wszystkich emerytowanych funkcjonariuszy i pracowników SC, ponownie życzę koleżankom i kolegom dużo zdrowia i pomyślności w roku 2020 jak również nieustających sukcesów w pracy zawodowej.

                                                                     W imieniu i z upoważnienia Zarządu

                                                                    Stanisław Trojnar

                                          insp.celny. w stanie spoczynku

Please publish modules in offcanvas position.