Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy wszystkim koleżankom i kolegom członkom Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służby Celnej , koleżankom i kolegom ze Służby Celnej oraz naszym koleżnkom i kolegom wspierającym działania SEiRSC składamy życzenia zdrowych i spokojnych świąt . Niech ten czas świętowania i składania życzeń upłynie nam w życzliwej atmosferze rodzinnych spotkań, wzajemnej miłości i dobrych wspomnień ze wspólnej pracy i służby. Wytrwajmy w zdrowiu i spokoju przez ten trudny czas pandemii po to by się znowu spotykać i cieszyć się życiem dopóki ono trwa i oby trwało jak najdłużej.

Zarząd Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służby Celnej w Przemyślu

wielkanoc                     

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów                                                                                                                Przemyśl, dnia 16.01.2021

Służby Celnej w Przemyślu

Organizacja Pożytku Publicznego

KRS 0000448983                                

                                                           Koleżanki i Koledzy

                                    P.T. funkcjonariusze i pracownicy KAS

                                      Przyjaciele Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służby

                                      Celnej w Przemyślu

                                   Informuję że założone w 2013 roku Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Służby Celnej w Przemyślu od 2015 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego działającą na zasadach ustalonych w Ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Stowarzyszenie zrzesza byłych funkcjonariuszy Służby Celnej a podstawowym celem naszej organizacji jest działalność społecznie użyteczna, o której mowa w art. 4 ust pkt 10 Ustawy polegająca na pomocy osobom w wieku emerytalnym oraz integracji środowiska funkcjonariuszy celnych w stanie spoczynku.

Nasza skuteczność w niesieniu pomocy naszym koleżankom i kolegom w dużej mierze jest uzależniona od wsparcia koleżanek i kolegów będących w służbie i pomocy polegającej na przekazaniu w rozliczeniu rocznym 1 % podatku dochodowego jak również wsparcie Stowarzyszenia w formie dobrowolnych nawet niewielkich wpłat na nasze konto. Otrzymane od Was środki będą przeznaczone na pomoc wszystkim potrzebującym emerytom i rencistom

Mając na uwadze powyższe zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% PIT na rzecz na rzecz naszego Stowarzyszenia umieszczając nr KRS 0000448983 w rubryce 137 deklaracji.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej http://seirsc.pl/ lub https://www.facebook.com/seirsc i zapoznania się z naszą działalnością oraz realizowanymi działaniami. Znajdziecie tam wszelkie potrzebne informacje, a w zakładce „galerie” możecie obejrzeć dokumentację fotograficzną naszych spotkań oraz umieścić swoje galerie zdjęciowe przesłane uprzednio na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy wszystkich odchodzących ze służby ze względu na nabycie uprawnień emerytalnych do wstępowania do naszego Stowarzyszenia. Szczegóły i formularz deklaracji członkowskiej na http://seirsc.pl/

                                                                                                       W imieniu i z upoważnienia Zarządu

                                                                                                       v-ce Prezes Zarządu

                                                                       Stanisław Trojnar

swieta 1

Koleżanki i Koledzy Szanowni Przyjaciele !!!

Mija szczególny rok w historii Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służby Celnej w Przemyślu. Rok szczególny z powodu trwającej pandemii COVID 19 , która w sposób znaczący odmieniła nasze życie przetrzebiła nasze szeregi oraz ograniczyła działalność naszego Stowarzyszenia. Nasze spotkania w mijającym roku ograniczyły się tylko do wspólnego świętowania Dnia Służby Celnej.

Na wieczną Służbę odeszło od nas kilku naszych kolegów. Wspomnijmy kolegę Wiesława Tylińskiego kolegę Maćka Fedyka i kolegę Zbyszka Jakobinę . Nie mogliśmy uczestniczyć w ich pożegnaniu w sposób w jaki na to zasłużyli czego bardzo żałujemy. Wspominajmy ich w naszych myślach , rozmowach i wspomnieniach. Przy najbliższym spotkaniu odwiedzimy ich groby i będzie to nasze pożegnanie z nimi.

Zbliżają się Święta Bożego narodzenia . Czas szczególny dla nas ponieważ zawsze spotykaliśmy się przy tej okazji na spotkaniu opłatkowym. W tym roku decyzją Zarządu , a także z powodu ograniczeń administracyjnych dotyczących organizacji spotkań, zmuszeni jesteśmy odstąpić od organizacji tego spotkania. Życzmy sobie zdrowia i spokoju w te nadchodzące Święta. Niech upłyną one w rodzinnej przyjaznej atmosferze. Wyrażamy nadzieję , że w przyszłym roku nadrobimy stracony czas i będziemy się spotykać znacznie częściej a okazji do wspominania odchodzących kolegów więcej  nie będzie.

Namawiajmy młodszych kolegów i koleżanki którzy przeszli na emeryturę do wstępowania do naszego Stowarzyszenia. Mam nadzieję , że pierwsze walne zebranie w przyszłym roku odbędzie się w znacznie poszerzonym składzie i będziemy planować dalsze spotkania i projekty wzajemnej pomocy przekazując kierowanie naszą organizacją nowemu pokoleniu.

Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku życzy wszystkim

Zarząd Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służby Celnej w Przemyślu.

 

 

images

swieta 1

 

W 2013 roku gdy powstało i zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Służby Celnej, środowisko emerytów SC obejmowało byłych funkcjonariuszy będacyh wówczs na emeryturze, którzy swoją pracę w administracji celnej zaczynali na przełomie lat 60 - tych i 70-tych ubiegłego wieku. Ilość członków Stowarzyszenia sięgała ok 30 osób jako , że w tym okresie do początku roku 1990 ilość etetów w SC w całym województwie podkarpackim sięgała 120. Na dzień dzisiejszy ilość członków to ok. 20 osób w tym aktywnie uczstniczących w życiu naszego Stowarzyszenia ok 10 osób i wyraźnie zmierza to do likwidacji SEiRSC. W rozmowach z funkcjonariuszami , którzy obecnie odchodzą na emeryturę zachęcamy ich do przystąpienia do naszego grona jednak bez wyraźnych efektów. Jednym z argumentów odmowy jest taki , że ci " starzy " członkowie to zamknięta grupa mająca wspólne wspomnienia kierują nią byli naczelnicy dyrektorzy , a co ja tam będę robił. Proszę potencjalnych członków o zmianę tego typu myślenia. Im więcej młodszych osób w naszym gronie tym lepiej . Jesteśmy otwarci na nowych członków , na nowe pomysły nową atmosferę, nowe wspomnienia. Chętnie obecny zarząd odda tzw " władzę " i z radością uwolni się od bieżącego administrowania organizacją. Szkoda zaprzepaścić nie tak często zdarzający się dobry pomysł stworzenia organizacji zrzeszającej i integrującej środowisko funkcjonariuszy celnych, tym bardziej w tej formule dzisiejszej  jako organizacji pożytku publicznego. Zachęcam i proszę moich młodszych kolegów i koleżanki do przystępienia do SEiRSC i kontynuowania rozpoczętej przez członków założycieli  idei integracji środowiska Funkcjonariuszy celnych. W naszej organizacji panuje niepisana reguła pozostawienia za progiem Stowarzyszenia tytułów , funkcji ale także wszelkich wzajemnych negatywnych emocji związanych z wykonywaną niegdyś pracą. Każdy będzie się czuł jak u siebie bo będzie u siebie. Pokażmy , że jesteśmy zintegrowanym środowiskiem także po ustaniu służby. Rozważamy zmianę statutu SEiRSC tak aby włączyć do pełnego członkowstwa także współmałżonków ktorzy w tej chwili mogą uczestniczyć jako członkowie wspierający. Mamy nadzieję , że te i inne zmiany przedzyskutujemy na walnym zebraniu w przyszłym roku w znacznie poszerzonym gronie .

W zakładce " O Nas "  na tej stronie poczytajcie statut i wzór deklaracji którą możecie przesłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  i zróbcie to. Nie pozwólmy aby z trudem tworzona organizacja zakończyła swój byt, a nasze środowisko zyskało opinię nieintegrowalnego.

Chodźcie z nami i idźmy razem !!!!

St. Trojnar

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w dniu 21.09.2020 w Święto Służby Celnej spotkalismy się w niewielkim gronie w restauracji hotelu Villa Bolestraszyce. Przy skromnym poczęstunku w postaci potraw z grilla i jak zawsze w sympatycznej atmosferze toczyły się rozmowy dawnych towarzyszy Służby. Niewielką frekwencję ratowały nasze współmałżonki oraz a może przede wszystkim ciepło witany Kapelan KAS ks. Zbigniew Skałkowski. Głównym tematem były oczywiście wspomnienia z dawnych lat świetności Służby Celnej , a także obecna sytuacja epidemii w naszym kraju oraz związana z tym faktem "mikre"uczestnictwo naszych koleżanek i kolegów w tym spotkaniu. Z rozmów tych przebijała się troska o przyszłość naszego Stowarzyszenia związana ze zmniejszającą się liczbą członków. Niestety obserwujemy całkowity brak zainteresowania naszych koleżanek i kolegów odchodzących ze Służby na emerytury , przystąpieniem do naszego Stowarzyszenia. Pojawia się refleksja dlaczego nie potrafimy ze sobą być , rozmawiać nie tylko pod przymusem kontaktów służbowych. Dlaczego się nawzajem nie szanujemy , a wymagamy od innych szacunku. To pytania na które sami musimy sobie odpowiedzieć. Zdjęcia z naszego spotkania autorstwa nieocenionego kol. Piotra Bieleckiego  znajdziecie w zakładce Galeria - Ważne wydarzenia -Święto Służby Celnej 2020.

S.T.

v1v16v15

W dniu 21.07. odszedł na wieczną służbę kol Maciek Fedyk.

Odszedł długoletni funkcjonariusz celny, kierownik miany w Urzędzie Celnym w Przemyślu. Wspominamy Maćka jako dobrego i uczynnego kolegę i przyjaciela , a także towarzysza naszych emeryckich spotkań. Wspominam Maćka z naszego pierwszego bliższego kontaktu w roku 1980 ze wspólnej krótkotrwałej działalności w NSSZ Pracowników Administracji Celnej. Później często spotykaliśmy się zawodowo prowadząc serdeczne rozmowy.Był długoletnim funkcjonaiuszem celnym kierownikiem zmiany w Oddziale Celnym w Przemyślu. Był pogodnym przyjaznym człowiekiem i nawet ostatnie dni ciężkiej choroby nie pozbawiły go optymizmu i potrzeby snucia planów na przyszłość. Pracowałem z nim w 1980 roku w NSZZ Parowników Administracji Celnej rozwiązanym w 1981r w stanie wojennym gdzie pełnił funkcję v-ce Przewodniczącego Związku. W ostatnim czasie już po przejściu na emeryturę aktywnie włączył się w działalność naszego Stowarzyszenia jako członek Zarządu SEiRSC służąc doświadczeniem i radą. Maćku bedzie nam Ciebie bardzo brakowało. Dołączę niżęj ostatnie zdjęcie Maćka ze spotkania opłatkowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służby Celnej w Grudniu 2019 roku.

Zachowajmy Macieja w naszej życzliwej pamięci !!!

Pogrzeb naszego kolegi Macieja odbył się w dniu 23.07 na cmentarzu Zasańskim po mszy św. Załobnej w Kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego Os. Rycerskie. Wszystkim koleżnkom i kolegom którzy wzięli udział w uroczystości bardzo dziękuję.

S,T

op11

Please publish modules in offcanvas position.