Święto Służby Celnej 2020

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w dniu 21.09.2020 w Święto Służby Celnej spotkalismy się w niewielkim gronie w restauracji hotelu Villa Bolestraszyce. Przy skromnym poczęstunku w postaci potraw z grilla i jak zawsze w sympatycznej atmosferze toczyły się rozmowy dawnych towarzyszy Służby. Niewielką frekwencję ratowały nasze współmałżonki oraz a może przede wszystkim ciepło witany Kapelan KAS ks. Zbigniew Skałkowski. Głównym tematem były oczywiście wspomnienia z dawnych lat świetności Służby Celnej , a także obecna sytuacja epidemii w naszym kraju oraz związana z tym faktem "mikre"uczestnictwo naszych koleżanek i kolegów w tym spotkaniu. Z rozmów tych przebijała się troska o przyszłość naszego Stowarzyszenia związana ze zmniejszającą się liczbą członków. Niestety obserwujemy całkowity brak zainteresowania naszych koleżanek i kolegów odchodzących ze Służby na emerytury , przystąpieniem do naszego Stowarzyszenia. Pojawia się refleksja dlaczego nie potrafimy ze sobą być , rozmawiać nie tylko pod przymusem kontaktów służbowych. Dlaczego się nawzajem nie szanujemy , a wymagamy od innych szacunku. To pytania na które sami musimy sobie odpowiedzieć. Zdjęcia z naszego spotkania autorstwa nieocenionego kol. Piotra Bieleckiego  znajdziecie w zakładce Galeria - Ważne wydarzenia -Święto Służby Celnej 2020.

S.T.

v1v16v15

Please publish modules in offcanvas position.